Powody męskiej zdrady

Inne kłopoty

On może mieć poważne problemy z alkoholem lub innymi używkami, które oddziałują na jego proces decyzyjny, co powoduje, że żałuje swoich kontaktów seksualnych. A może ma kłopot z uzależnieniem seksualnym, co oznacza, że impulsywnie oddaje się w przygody i zachowania seksualne jako sposób na unikanie codziennego życia.

Pragnie zakończyć obecną relację

Facet może planować zakończyć swój aktualny związek. Jednak zamiast po prostu powiedzieć swojej partnerce, że jest nieszczęśliwy i chce odejść, oszukuje ją, a następnie zmusza ją do wykonania całej brudnej roboty.

Powody męskiej zdrady

nie czuje się bezpieczny

Może mieć wrażenie, że jest zbyt stary (lub za młody), za mało atrakcyjny, za mało bogaty, za mało inteligentny itp. Zdumiewająca część romansów wśród mężczyzn ma związek, przynajmniej po części, z kryzysem wieku średniego. Aby podnieść swoje słabnące ego, on szuka akceptacji u kobiet innych niż jego partnerka, wykorzystując tę seksualną iskrę zainteresowania, aby poczuć się zauważonym, pożądanym i docenionym.

Brak męskich wzorców

Mężczyzna może nie mieć świadomości swojej potrzeby bycia popieranym przez innych mężczyzn, przyjaciół, mając nadzieję, że jego potrzeby społeczne i psychiczne zostaną w pełni zaspokojone przez jego partnerkę życiową. A kiedy ona nieuchronnie nie sprawdza się w tym obowiązku, on szuka tego, o czym marzy u innej kobiety.

Chce się zemścić

Może zdradzać, aby się zemścić. Jest zdenerwowany na swoją partnerkę i ma ochotę ją zdradzić. W takich sytuacjach niewierność jest narzędziem zemsty.

Nierealistyczne oczekiwania

Może on mieć wrażenie, że jego kobieta powinna realizować każdy jego kaprys i pragnienie, seksualne i inne, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, bez względu na to, jak ona się czuje w danym momencie. Nie bierze pod uwagę, że ona ma swoje prywatne zasady, przemyślenia, odczucia i fantazje, które nie zawsze są związane z jego osobą. Wówczas gdy jego potrzeby nie są zaspokojone, poszukuje zewnętrznego spełnienia.

Zakłopotanie w kwestii przywiązania i zaangażowania

Mężczyzna może nie rozumieć różnicy między fizyczną bliskością a długotrwałą miłością, myląc seksualne podniecenie wczesnego romansu z głębokim uczuciem. Nie rozumie też, że w wartościowych, długotrwałych relacjach porywczy romans jest zastępowany z czasem mniej intensywnymi, ale finalnie bardziej znaczącymi formami uczuć.

Jest osobą samolubną

Możliwe, że jego podstawowym celem jest on sam i tylko jego osoba. Dlatego może oszukiwać i utrzymywać tajemnice bez wyrzutów sumienia czy smutku, tak długo, dotąd aż daje mu to to, czego pragnie. Możliwe, że nigdy nie zamierzał być wiernym partnerem. Zamiast postrzegać swoją przysięgę monogamii jako poświęcenie dokonane dla swojego związku, postrzega ją jako coś, czego należy unikać i omijać.

Kłopoty z wieku dziecięcego

On może odreagowywać lub reagować na nierozwiązane traumatyczne przeżycia z okresu dziecięcego takie jak: zaniedbanie, przemoc psychiczną, przemoc fizyczną, przemoc seksualną itp. W takich przypadkach traumy z dzieciństwa przyczyniły się do powstania problemów z przywiązaniem i bliskością, które powodują, że nie jest on w stanie lub nie chce w pełni poświęcić się jednej osobie. Może także wykorzystywać podniecenie i rozproszenie uwagi związane z niewiernością seksualną jako sposób na ukojenie bólu związanego z tymi starymi, niezagojonymi ranami.

Jest roszczeniowy

On może czuć, że zasługuje na coś specjalnego, na co inni mężczyźni nie zasługują. Zwykłe zasady po prostu nie mają zastosowania wobec jego osoby, więc ma ochotę się nagradzać za pomocą zdrady z inną kobietą. On może nigdy nawet nie myślał o zdradzaniu, aż nagle pojawiła się okazja. W takiej sytuacji, nie myśląc w ogóle o tym, co romans z inną kobietą może uczynić z jego aktualną relacją, dał się ponieść emocjom.

Po prostu boi się samotności

On może myśleć o tym, aby zakończyć swój obecny związek, ale odwleka to do czasu aż będzie miał kolejny na oku.

Brak dojrzałości

Kiedy mężczyzna nie ma dużego doświadczenia w związkach lub jeśli nie jest świadomy, że jego kroki będą najpewniej miały konsekwencje, jakimi są rozpacz ukochanej osoby, może mieć wrażenie, że wszystko jest tak jak powinno. Może myśleć o swoim obowiązku wierności jak o kurtce, którą ma prawo zakładać lub zdejmować jak i kiedy uważa, w zależności od sytuacji.

zamów moją wróżbę jak zamówić wróżbę ?