Kiedy zajdę w ciążę – tarot

Sposoby na pewną ciążę

Pewne kobiety od dziecka są pewne, że chcą mieć dzieci, podczas gdy inne podejmują taką decyzję po długich miesiącach rozmyślań. Zanim jednak zdecydujesz się na bycie matką lub dodasz jeszcze jedną pociechę do swojej gromadki, doskonale jest się zatrzymać i zrobić bilans. Jest kilka wysiłków, które masz podjąć jeszcze przed poczęciem dzieciątka, aby dać sobie jak największe szanse na zdrową ciążę i zdrowe dziecko. Oto parę najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby dobrze wypaść na drodze do macierzyństwa:

Zbadaj swoje zdrowie psychiczne

Jeśli chorujesz na depresję lub przeszłaś je w przeszłości, może być Ci trudniej być w odmiennym stanie. Kobiety, które mają depresję, są dwukrotnie bardziej narażone na komplikacje związane z z zajściem w ciążę. Nawet jeśli cierpisz na stany depresyjne tylko czasami, możesz chcieć udać się do terapeuty lub psychologa, aby sprawdzić stan zdrowia psychicznego. Dowiesz się, które tabletki przeciwdepresyjne są dobre przez lekarzy i ekspertów do stosowania w trakcie ciąży, a również jakie metody radzenia sobie ze stresem możesz stosować. Depresja jest schorzeniem XXI wieku.

Idź do dentysty

Zmiany hormonalne w czasie ciąży mogą mieć wpływ na stan Twojej jamy ustnej; a zwłaszcza, ciąża może sprawić, że będziesz bardziej podatna na schorzenia dziąseł. Troska o zęby i dziąsła przed ciążą może pomóc Ci ograniczyć niebezpieczeństwo pojawienia się komplikacji zdrowotnych w okresie odmiennego stanu.

Zadbaj o sen

Kiedy zajdę w ciążę - tarot

Nie masz obowiązku pracować przez długie godziny lub wykonywać każdego niezrealizowanego obowiązku w oczekiwaniu na ciążę. W rzeczywistości odpoczynek, relaks oraz równowaga są tak samo istotne, gdy starasz się o poczęcie, jak i wówczas, gdy jesteś w ciąży. Zanim zajdziesz w ciążę, przemyśl, jak spać co najmniej osiem godzin dziennie i zrób wszystko, co w Twojej mocy, aby zmniejszyć poziom stresu. Zrelaksowana matka to zdrowe dziecko.

Zerknij na swoją wagę

Jeśli masz niedowagę lub nadwagę może być Ci trudniej zajść w ciążę. Zbilansowana waga ciała sprzyja również zdrowszej ciąży. Kobiety, które mają niedowagę i nie przybierają wystarczająco na wadze w trakcie ciąży, częściej wydają na świat dzieci z niedowagą, natomiast kobiety z nadwagą częściej przeżywają poród bardzo ciężko.

Pomyśl o zakończeniu antykoncepcji

Chociaż może wydawać się zrozumiałe, że jeśli chcesz urodzić zdrowe dziecko, musisz zrezygnować ze stosowania antykoncepcji, to nie zawsze jest to tak nieskomplikowane, jak pozostawienie gumek w szufladzie. Jeśli zażywasz pigułki, możesz nie mieć owulacji przez parę tygodni po ich odstawieniu, a kobiety, które zrezygnowały z przyjmowania hormonalnych zastrzyków antykoncepcyjnych, mogą nie mieć owulacji przez wiele miesięcy. Tak czy inaczej, dobrze jest poczekać, aż będziesz miała dwa uregulowane cykle miesiączkowe, zanim zaczniesz starać się o poczęcie, dzięki czemu będziesz w stanie określić bardziej precyzyjny termin wydania dziecka na świat. Stosowanie się do takich reguł przyczyni się do tego, że Twoja ciąża będzie miała dobry przebieg.

Zadbaj o kondycję

Jeśli jeszcze nie ćwiczysz, ułożenie planu ćwiczeń przed wydaniem na świat dziecka może pomóc Twojemu ciału poradzić sobie ze zmianami, jakie pojawią się w odmiennym stanie, a także fizycznie przygotować Cię do rozwiązania. Już 30 minut w sposób umiarkowany intensywnego treningu przez większość dni w tygodniu może doskonale wpłynąć na Twoją siłę oraz wytrzymałość.

Przyjmuj suplement kwasu foliowego

Nawet jeśli nie robisz nic więcej, aby przygotować się do stanu odmiennego, przyjmowanie suplementu kwasu foliowego w formie tabletek jest ważne. Połykanie 400 mikrogramów kwasu foliowego codziennie – zaczynając nie później niż 30 dni przed poczęciem i kontynuowanie zażywania tego suplementu przez pierwszy trymestr zapewnia znaczącą zabezpieczenie przed skomplikowanymi uszkodzeniami płodu.

Zrezygnuj z alkoholu

Niewielkie picie alkoholu lub wypijanie jednego drinka z dodatkiem alkoholu każdego dnia jest ogólnie uważane za nieszkodliwe, gdy starasz się urodzić dziecko, ale powinnaś unikać nadmiernego picia. Nie powinnaś w ogóle pić, gdy jesteś kobietą ciężarną lub możesz być w ciąży, ponieważ nawet niewielka ilość alkoholu może stanowić ryzyko dla zdrowia Twojego rozwijającego się malucha. Picie w trakcie ciąży jest ogromnie złym pomysłem.

Odżywiaj się zdrowiej

Jeśli byłaś pewna, że do czasu zajścia w ciążę nie będziesz musiała zamieniać swoich ulubionych śmieciowych produktów na korzystne dla dziecka, zastanów się poważnie. Zbilansowana dieta, która zawiera różnorodne owoce, warzywa, pełne ziarna, chude białka i pokarmy pełne wapnia, daje Twojemu organizmowi wsparcie odżywcze, którego potrzebuje, gdy podejmujesz wszelkie starania, aby zostać matką, a także w błogosławionym stanie.

Ogranicz spożycie kofeiny

Znawcy nie są zgodni co do tego, jaka porcja kawy jest zalecana podczas ciąży, ale zgadzają się, że musisz unikać spożywania sporych ilości kofeiny zarówno podczas starań o zajście w ciążę, jak i podczas ciąży. Jest to zalecane podejście, a przyszła matka stosować się do rad ekspertów.

Odstaw używki

Jeśli jesteś nałogową palaczką lub pochłaniasz jakiekolwiek narkotyki, teraz jest czas, aby zerwać z nałogiem. Obie te aktywności mogą doprowadzić do utraty ciąży, zbyt wczesnego porodu i za małej masy urodzeniowej pociechy.

zamów moją wróżbę jak zamówić wróżbę ?