Dziecko w tarocie

Wyniki licznych badań dostarczają informacji, które mogą wskazywać na większe prawdopodobieństwo tego, jaka jest płeć dziecka, którego oczekujesz.

(Dziewczynka) Zapominalstwo

Z niewiadomych powodów niektóre badania sugerują, że matki, jakie wydały na świat córeczki, konsekwentnie osiągają słabsze wyniki w testach pamięci – zwłaszcza w obszarach zdolności słuchania, obliczania i wizualizacji – kiedy porównamy je z mamami spodziewającymi się synów.

(Dziewczynka) Stres Cię wykańcza

Dziecko w tarocie

Badający mówią, że im mocniej byłaś zestresowana w momencie poczęcia dziecka, tym bardziej możliwe jest, że urodzisz małą kobietkę. Dzieje się tak dlatego, że dziewczynki mogą być mniej podatne na złe warunki w łonie matki niż chłopcy. Na przykład w jednym z niewielkich badań które przeprowadzono w 2019 roku stwierdzono, że ciężarne kobiety, które skarżyły się, że doświadczają sytuacji stresowych, częściej zostawały mamami córeczek.

(Chłopiec) Jesz zdecydowanie więcej podczas ciąży

To będzie chłopiec czy dziewczynka? To, co masz ochotę jeść może być wskazówką. W jednym z badań poddano ocenie dietę kobiet oczekujących potomka i okazało się, że kobiety w ciąży z synami spożywały około 10 procent więcej kalorii niż te w ciąży z dziewczynkami. Skąd ten większy apetyt? Badający skłaniają się ku myśli, że testosteron wydzielany przez synów może przekazywać ich matkom informację, by więcej jadły. To mogłoby wyjaśnić, skąd chłopcy są często więksi po urodzeniu niż dziewczynki.

(Dziewczynka) Bardzo cierpisz na poranne mdłości

Duża liczba kobiet w ciąży doznaje w jakimś stopniu porannych mdłości, gdy spodziewają się potomka. Jednak niektóre ciężarne mają znacznie trudniej, cierpiąc na silne nudności oraz wymioty. Badania wykazały, że panie, które są w ciąży z dziewczynkami, mogą być nieco częściej podatne na nudności i wymioty podczas ciąży. Wyniki te były jeszcze mocniej związane z kobietami, które cierpią na wyjątkowo dokuczliwe nudności po przebudzeniu.

(Chłopiec) Jadłaś dużo kalorii czasie poczęcia

Jedno z badań dowiodło, że spożywanie wysokokalorycznej diety w chwili poczęcia i regularne poranne posiłki dają większe szanse na urodzenie chłopca. Prowadzący badania odkryli, że 56 procent ciężarnych z najwyższym spożyciem kalorii w czasie poczęcia nosiło synów, w porównaniu z jedynie 45 procentami wśród kobiet z najniższym spożyciem kalorii.

(Dziewczynka) Twoje dziecko jest pośladkowe

Jeżeli już minął Ci 32 tydzień ciąży, a twoje dziecko wciąż jest uparcie na dole, głową do góry to możliwe, że nadszedł czas, aby pomyśleć o zakupach dla małej dziewczynki!

(Chłopiec) Rozwija się u ciebie cukrzyca ciążowa

Wybrane badania dowiodły, że kobiety oczekujące na synów są częściej narażone na wystąpienie u nich cukrzycy ciążowej – stanu ciąży charakteryzującego się podniesionym poziomem glukozy we krwi – niż przyszłe mamy w ciąży z córkami. Prowadzący badania nie są pewni, z jakiego powodu męski płód prowadzi do większych zmian metabolicznych jakie mają związek z ciążą niż płód żeński, ale wnioski te wydają się poparte nie tylko jednym badaniem.

(Chłopiec)Zmieniłaś swoje ulubione potrawy dość nagle

Masz wyraźną niechęć do jedzenia, nawet do tego, które było ulubione? Naukowcy twierdzą, że im większe obrzydzenie do jedzenia odczuwa ciężarna, tym większe prawdopodobieństwo, że jest w ciąży z chłopcem. Skąd taki wniosek? Awersja do przyjmowania pokarmów jest związana z funkcjonowaniem układu odpornościowego kobiety, która próbuje chronić rozwijający się w niej płód.

zamów moją wróżbę jak zamówić wróżbę ?