Mam pecha w życiu…

Pech nie bierze się znikąd. Przeczytaj ten artykuł, zastosuj porady w nim zawarte a od razu poczujesz się lepiej… i szczęśliwiej.

Bujane fotele

Zgodnie z irlandzkimi przesądami pusty bujany fotel zwabia siły nieczyste, które z chęcią się w nich rozsiadają. Zatem może lepiej nie posiadać takiego bujanego fotela niż później odczuwać strach.

Sposób ustawienia miotły

Należy pamiętać, że jej odstawienie na miejsce odgrywa kluczową rolę. Po skończonym sprzątaniu miotła a dokładniej jej włosie musi być skierowane zawsze do podłogi. Pozostawiona w przeciwnym kierunku sprowadzi do mieszkania pecha i przepędzi miłość.

Mam pecha w życiu...

Zepsuty zegar

Zegary głównie te pamiątkowe, rodzinne, przekazywane dziedzicznie posiadają swój urok. Jednak jeśli się zepsują i nie jesteśmy w stanie ich przywrócić do poprzedniego stanu to lepiej pozbyć się ich z domu. Przesąd powiada, że zegar, który przestał tykać raptownie i niespodziewanie wyznacza godzinę nieszczęścia. Zgodnie z zasadą Feng shui nieprawidłowo funkcjonujące gadżety, które odmierzają czas, potrafią zrobić sporo nieszczęścia.

Zobacz także: https://blog.otylia.pl/czy-bede-szczesliwa/

Sposób ustawienia łóżka

Jednym z najbardziej karygodnych grzechów w aranżacji to ulokowanie łóżka tak, aby nogi były zwrócone do drzwi. To nie jedyny powód, aby tak właśnie go nie ustawiać. Przesądy mówią, aby cieszyć się długim i szczęśliwym życiem, wezgłowie powinno być skierowane na południe.

Pamiątki

Rzeczy, które dostaliśmy od ludzi, z którymi już nie utrzymujemy kontaktów, do których chowamy urazę lub rozstaliśmy się w nieprzychylnej atmosferze lepiej wyrzucić. Cała negatywna energia, jaka płynie z nich, jest w stanie przenieść się na nasze mieszkanie i na nas samych.

Pęknięcia na lusterku

Według feng shui nie może być ułamane, odbarwione i uszkodzone. Należy je bez ustanku czyścić. Dobrze jest poza tym nie ustawiać ich naprzeciwko naszego miejsca do spania. Istnieje poza tym od bardzo dawna przesąd, że pęknięte lustro to siedem lat nieszczęścia. Skaza na własnym odbiciu poza tym nie kojarzy się dobrze.

Pawie pióra

Pawie pióra w domu sygnalizują komplikacji w życiu rodzinnym. Przesąd ten ma swoje podłożone w specyfice tego zwierzęcia. Paw jest bardzo czujny, w sytuacji niebezpieczeństwa podnosi donośny alarm. Z tego powodu przyjęło się, że paw jest w stanie przewidzieć niedaleką śmierć. Być może stąd w poszczególnych ludziach jest zadomowiony lęk przed pawimi piórami.

Myśliwskie trofea

Wypchane martwe zwierzęta na ścianie to najbardziej spotykana dekoracja w starych drewnianych chatkach i nikt ich już nie chce wieszać na ścianach w swoich pięknych mieszkaniach. Oprócz prostych takich ludzkich niechęci do takich „ozdób” to poza tym niosą one najgorszy typ pecha, powiązany ze śmiercią.

Kaktusy w domu

Osoby, które wierzą w przesądy, muszą sobie odpuścić hodowanie kaktusów. Feng shui wskazuje, że rośliny, które posiadają kolce (każde z wyjątkiem róż) są wypełnione złą energią oraz pechem zatem ich właściciel powinien być ostrożny w tej kwestii. Osoby przesądne muszą oprócz kaktusów pozbyć się zwiędłych i suchych kwiatów.

Nieaktualny kalendarz

Niedzisiejszy kalendarz to porównywalny symbol pecha jak zniszczony zegar. Według przesądów pozostawanie na danym dniu może zapoczątkować serię nieszczęść. Aby uchronić się przed pechem, lepiej pamiętaj o usuwaniu przestarzałych kartek kalendarza.

zamów moją wróżbę jak zamówić wróżbę ?