Jak przepowiadać przyszłość ?

Wygląda na to, iż ludzie od zamierzchłych czasów byli zatrwożeni tym, że nie znają przyszłych losów. Chcieli wiedzieć, co czeka ich w następnych latach i opracowali kilka oryginalnych metod, po to, żeby postarać się dotrzeć do tych informacji. Każdy z nich ma własną nazwę.

Sideromancja

Przepowiednia, podczas której na blasze spala się słomę i interpretuje się jej ślady i wzory, jakie pozostawi na blaszce.

Astrogiromancja

Jasnowidzenie za pomocą wielobocznego bączka, którego krawędzie zostały zaopatrzone w litery lub cyfry.

Kapnomancja

Jak przepowiadać przyszłość ?

Przepowiadanie przyszłości na podstawie koloru, kształtu i kierunku unoszenia się dymu nad ołtarzem ofiarnym.

Klidomancja

Wieszczenie przyszłości z pomocą zawleczonego na nitce klucza.

Sikomancja

Sztuka dywinacji z pomocą napisów na liściach drzew. Zrywano liść z drzewa i pisano na nim pytanie. Potem kładziono go w bezpieczne miejsce i przypatrywano się w jakim czasie usycha. Im dłużej liść pozostawał świeży, tym lepsza była prognoza.

Krystallomancja

Początkowo do przewidywania przyszłości używano kawałka górskiego lub innego przezroczystego kryształu, później kryształowej lub szklanej kuli. Kto chciał poznać przyszłość, uporczywie wpatrywał się w błyszczącą powierzchnię, dopóki nie pojawiły się obrazy lub wizje.

Auspicjomancja

Starożytna przepowiednia dokonywana na podstawie obserwacji lotu ptaków. Specjalny kapłan zakreślał żelazem pewną przestrzeń, na której oczekiwał znaku od przelatującego ptaka.

Margaritomancja

Wróżenie z pereł. Dawniej wierzono, że perła umieszczona pod przewróconą czaszą powinna wydawać dźwięki, kiedy zbliża się do niej zły człowiek.

Moleozofia

Interpretowanie pieprzyków, brodawek, blizn i innych zmian na skórze. W starożytności jeden z ważniejszych sposobów jasnowidzenia.

Gyromancja

Wieszczenie przyszłości z pomocą kręgu wyłożonego literami lub cyframi. Wróżbita chodzi po kręgu dopóki nie potknie się naprzeciwko jakiejś litery.

Nekromancja

Wzywanie dusz umarłych w celu zadawania im pytań o przyszłość.

Belomancja

Pradawny sposób przepowiadania przyszłości za pomocą rzucania lub balansowania strzałami.

Aksinomancja

Starożytny sposób dywinacji na podstawie topora wbitego w kłodę drewna. Jako odpowiedź interpretowano dźwięki i wibracje, które powstały przy wbijaniu topora.

Apantomancja

Wróżenie z wykorzystaniem napotkanych po drodze zwierząt, ptaków i innych istot.

Kartomancja

Wróżenie z kart. Chyba najbardziej sławna dzisiaj metoda wróżenia.

Aleuromancja

Odpowiedzi na nurtujące pytania zapisywano na kawałkach papieru, kawałki papieru umieszczano w kulkach z ciasta z mąki pszennej, zapiekano, mieszano i losowano.

Demonomancja

Antyczne proroctwa przy pomocy demonów. Jasnowidz albo wywoływał demona, albo tylko wypowiadał lub pisał jego imię, po czym demon w tej lub innej formie dawał odpowiedź na pytanie.

Aeromancja

Przedwieczny sposób dywinacji na podstawie wyglądu nieba, obłoków, komet, spadających gwiazd i innych zjawisk obserwowanych na niebie.

Geloskopia

Wieszczenie przyszłości według śmiechu, określanie sposobu bycia człowieka i otrzymywanie pewnych przesłanek na podstawie tego, jak dany człowiek się śmieje. Uważano, że ten kto często się śmieje jest człowiekiem przyjacielskim i dobrodusznym, zaś kto rzadko lub wcale się nie śmieje, jest chłodny i ma twardy charakter. Cichy śmiech oznacza delikatność, zaś głośny oznacza opryskliwość i skłonność do kłamstwa.

Punktacja

Sposób jasnowidzenia, podczas którego losowo narysowane punkty łączy się ze sobą liniami i interpretuje się otrzymaną w ten sposób figurę.

Katoptromancja

Przewidywanie przyszłości za pomocą luster lub błyszczących metalowych płyt.

Rafli

Prorokowano z piasku, a dokładniej za pomocą linii rysowanych specjalnym patykiem na cienkiej warstwie piasku przesianego przez sito.

Bibliomancja

Wieszczenie przyszłości z pierwszej z brzegu powieści, oparte na przypadkowym wyborze tekstu. Było znane już w antycznej Grecji, gdzie w taki sposób prorokowano korzystając ze zwojów papirusowych. Obecnie przepowiada się po prostu otwierając powieść na chybił trafił lub podając numer strony i wers liczony od góry lub od dołu.

Piromancja

Proroctwo na podstawie płomienia świecy lub lampy naftowej, do którego wrzuca się odrobinę ziół. Jeśli płoną one szybko, to dobry znak. Słaby płomień oznacza smutny los i krótkie życie.

Spodomancja

Jasnowidzenie z popiołu. Na Słowiańszczyźnie w okresie świątecznym dziewczęta przed nocą posypywały popiołem buty, a nazajutrz patrzyły, ile zostało popiołu na obuwiu. Ta będzie miała najwięcej pieniędzy, na której obuwiu zostało najwięcej popiołu.

Hydromancja

Jasnowidzenie z wody. Interpretowano jej barwę, fale na jej powierzchni, podwyższenie i obniżenie poziomu w naturalnych zbiornikach wody, kręgi i liczbę „skoków” kamienia puszczonego na wodę. Z wody korzystano również jak z „magicznego kryształu”, próbując ujrzeć w niej obrazy.

Chrimomancja

Przewidywanie przyszłości z pieniędzy znane od dawien dawna. W naszych czasach można wieszczyć przyszłość z pieniędzy papierowych. Wyjmujemy przypadkowy jeden banknot przy czym niewiele znaczący jest rodzaj waluty, zadajemy pytanie i sprawdzamy numer. Zasada jest taka, parzyste liczby są pochlebne dla płci żeńskiej, nieparzyste zaś pozytywne dla mężczyzn. Istnieją dwa sposoby poszukiwania odpowiedzi, w pierwszym trzeba zsumować wszystkie cyfry numeru banknotu. Jeśli np. suma wyniesie 22 to będzie liczbą parzystą. Inny sposób polega na tym, że bierze się pod uwagę ostatnią cyfrę.

Onomancja

Wróżenie na podstawie ludzkich imion lub nazw przedmiotów. U Słowian w okresie świąt młode dziewczęta wychodziły na ulicę i pytały przechodnia o imię. Uważano, że w taki sposób można poznać imię przyszłego męża.

Halomancja

Wieszczenie przyszłości z soli. Brano naparstek soli, ociupinę wody, mieszano je i jedzono. Przeznaczony partner miał się pojawić we śnie i podać napój.

Owomancja

Dywinacja z kurzego jajka. Bierze się naczynie z ciepłą wodą i rozpuszcza w nim białko. Gdy się ścina, powstają liczne figury, których kształt trzeba przeanalizować. Natomiast białko, które osiada na dnie naczynia, uważane było za zapowiedź nieszczęścia.

zamów moją wróżbę jak zamówić wróżbę ?