Wróżby ze szklanej kuli ?

Wróżba ze szklanej kuli

Jednym z atrybutów wróżki kojarzonych z nią od dawien dawna (wraz z czarnym kotem, różdżką czy dobrodusznym uśmiechem nieschodzącym z twarzy) jest szklana kula. Właściwie wydawać by się mogło, że jest ona jednym z tych elementów, które przynależą współcześnie do świata bajek i powieści fantastycznych. A jednak… wprost przeciwnie!

Wrozenie ze szklanej kuli jest uznawane za jedną z najstarszych technik wróżbiarskich i, co ważne, jest ciągle praktykowane. Oczywiście, nie wszystkie wróżki potrafią wróżyć z magicznej kuli i nie wszystkie się tą techniką interesują. Prawdą pozostaje jednak to, że jest ona jedną z najtrudniejszych do opanowania.

Skąd w ogóle wzięła się tradycja wróżb ze szklanej kuli? Podobno kula miała dawnym wróżbitom i wróżkom zastępować przepowiadanie przyszłości z tafli wody. Jak to się jednak stało, że zamiast nalewania wody do miski czy innego substytutu jeziora pełnego spokojnej wodnej toni, woleli on wybrać kulę, to pozostaje już owiane gęstą mgłą tajemnicy.

Wróżby ze szklanej kuli ?

Szklana kula, choć dzięki swojemu kształtowi i wyglądowi wydaje się magiczna i nieodgadniona, na pierwszy rzut oka może nas nieco rozczarować. Tak na prawdę jest to zwykła, przeciętna kula wykonana najczęściej, jak sama nazwa wskakuje, ze szkła (choć wróżbici i wróżki preferują magiczne kule zrobione z dużo droższego od szkła górskiego kryształu). Co więc powoduje, że otacza ją taka niesamowita, fantastyczna aura? Otóż… na to pytanie potrafi odpowiedzieć każdy, kto choć raz był u wróżki wróżącej ze szklanej kuli. Choć na początku kula nie robi na nas wrażenia, to wystarczy tylko, że wróżka weźmie ją w ręce i chwilę potrzyma, by zaczęły się z nią dziać dziwne rzeczy. Tym zatem, co czyni szklaną kulę niezwykłą nie jest ani jej wygląd, ani materiał, z jakiego została wykonana, lecz… osoba wróżki, która oddziałuje na kulę potęgą swej energii psychicznej.

Jak to się odbywa ?

Jak to się wszystko odbywa? Przede wszystkim wróżka musi naładować szklaną kulę swoją energią. W tym celu bierze magiczny przedmiot w swoje dłonie lub trzyma ręce na kulą. Czasami musi to robić przez dłuższą chwilę – kula potrzebuje czasu, by się naładować. Jeśli kogoś by interesowało, jak się dobywa takie naładowywanie, trudno będzie znaleźć odpowiedź. Wróżki bowiem rzadko zdradzają swoje wróżbiarskie sekrety. Jedyne co w tym przypadku ujawniają, to to, że trzymając kulę w rękach (lub dłonie nad kulą) intensywnie skupiają się na przedmiocie. Im mocniej się skupią, tym wyraźniejszy obraz zobaczą.

Początkowo to, co pojawia się w kuli, przypomina raczej mgłę niż jakikolwiek obraz. Jeśli jednak wróżbita będzie nadal się skupiał równie mocno (i jeśli wróżenie odbywa się w silnie zaciemnionym pomieszczeniu), szybko z mglistego oblicza kuli zaczną się wyłaniać… niestety, z pewnością nie będą to obrazy (co najwyżej w duchu surrealizmu…), a w każdym razie nie dla nas, przeciętnych zjadaczy chleba. My-laicy nie zobaczymy w kuli nic poza dziwnymi kolorowymi obłoczkami i kształtami. Profesjonalny wróżbita będzie nam jednak w stanie wyczytać z nich naszą przyszłość i odpowiedzieć na nurtujące nas pytania.

Czytanie ze szklanej kuli

Czytanie ze szklanej kuli obejmuje więc przede wszystkim interpretację tego, co się w niej pojawi, umiejętność rozpoznania widocznych tam znaków, kształtów i symboli. Każdy bowiem kształt, który można tam ujrzeć, ma swą symbolikę. Wystarczy więc tylko go rozpoznać, rozsupłać jego symboliczne znaczenie i połączyć ze znaczeniem innych w magicznej kuli kształtów. Do tego należy jeszcze dodać symbolikę barw kształtów (bo przecież to, co pojawia się w kuli, jest kolorowe, a każda z obecnych tam barw ma swoje, a jakże! znaczenie) i… już – przepowiednia tego, co spotka nas w przyszłości niemal gotowa.
Wróżenie z kuli oferuje także możliwość zadawania pytań przez osobę, której się wróży. Pytania należy jednak formułować tak, aby padające na nie odpowiedzi można było ograniczyć do jednoznacznego: „tak” lub „nie”. Podobno kula przemawia do nas (właściwie do wróżbity) za pomocą unoszących się lub opadających kształtów, które w niej widzimy. Jeśli obłoczki opadają, oznacza to odpowiedź negatywną, a jeśli się podnoszą otrzymujemy optymistyczne „tak”.

Jeżeli więc chcecie przekonać się, co można zobaczyć w szklanej kuli czy też, co kula będzie miała do powiedzenia na temat Waszej przyszłości i jak będzie odpowiadała na postawione przez Was pytania, nic prostszego. Wystarczy tylko znaleźć jakiegoś specjalistę w dziedzinie wróżenia ze szklanej kuli i… samemu się przekonać.

zamów moją wróżbę jak zamówić wróżbę ?