Przepowiadanie przyszłości, prawda czy mit ?

Czy przepowiadanie przyszłości to mit ?

Coraz więcej naszych znajomych i przyjaciół zachwala wizyty u wróżek, astrologów czy jasnowidzów i przepowiadanie przyszlosci. Czy jednak można przewidzieć przyszłość? Czy osoby zajmujące się tym profesjonalnie nie są przypadkiem oszustami, czyhającymi na nasze pieniądze?

Przepowiadanie przyszłości stało się ostatnimi czasy niemalże modą. Wszyscy chcą wiedzieć, co ich czeka i potrafią się tego dowiedzieć dzięki usługom ezoterycznym. Większość z nich jest zadowolona z tego, co usłyszy na takim spotkaniu, gdyż sprawdza się to w bez mała stu procentach. Nie bez znaczenie jest też fakt, że po wizycie na przykład u wróżki czy jasnowidza jest się pełnym pozytywnej energii i życiowej pasji.

Przepowiadanie przyszłości sprawdziło się u wielu osób. Jaką jednak mamy gwarancję, że nie był to przypadek? Jak można przepowiedzieć przyszłość?

Metody są różne. Wróżki korzystają z pomocy kart, tarota lub kabały. Mogą także posługiwać się numerologią bądź interpretować sny swoich klientów. Takie przepowiadanie przyszłych wydarzeń opiera się z jednej strony na wiedzy i doświadczeniu wróżki, jej umiejętności odczytywania kart oraz interpretowania ukrytych w nich symboli. Z drugiej strony, wiele w tym jednak ezoteryki, wiedzy tajemnej, trudnej do ogarnięcia rozumem. Nie sposób więc w takim przypadku znaleźć dowód na poparcie przepowiedni wypływających z wróżb – trzeba w nie po prostu uwierzyć.

Podobnie jest z jasnowidztwem. Bez ufności i wiary trudno nam będzie zrozumieć, jak to możliwe, że niektórzy z nas posiadają dar widzenia przyszłych wydarzeń czy wyczuwania naszych zamiarów. Jasnowidze znają przyszłość najczęściej dzięki wizjom, które pojawiają się w ich snach, podczas spotkań z osobą, która potrzebuje ich pomocy lub też od wpływem dotykania należących do niej przedmiotów. Ten ostatni sposób przydaje się szczególnie przy odnajdywaniu osób zaginionych. Mimo że ciężko nam to ogarnąć rozumem, fakty są jednak niezaprzeczalne – dzięki pomocy jasnowidzów udało się zapobiec wielu nieszczęściom: nietrafionym małżeństwom, ryzykownym inwestycjom czy też kłopotom zdrowotnym.

Najłatwiej nam, racjonalistom, pojąć możliwości przewidywania przyszłości wynikające z astrologii. Choć nie wszyscy uznają ją za naukę, to w zestawieniu z wróżbiarstwem i jasnowidzeniem, wydaje się najbardziej konkretna i ścisła. Astrologia, w największym skrócie, polega na badaniu ruchu gwiazd i planet i ich wpływu na życie każdego z nas. Znając więc dokładną datę urodzin (łącznie z godziną…) i zestawiając ją z ruchem układu słonecznego w momencie naszego przyjścia na świat oraz z tym, co się w nim dzieje teraz i co się będzie działo w najbliższym czasie, możemy przewidzieć, co nas spotka w przyszłości: w pracy, w finansach, miłości i zdrowiu. Prawdę mówiąc, także astrologia opiera się na wierze – zakłada bowiem, że położenie i tor poruszania się gwiazd i planet rzeczywiście ma wpływ na nasz los. Z ufności tej wynika przecież podział ludzkości na dwanaście grup nazywanych znakami zodiaku czy rysowanie horoskopów.

Przepowiadanie przyszłości z pewnością nie jest mitem. Aby jednak okazało się prawdą, potrzebna jest wiara i odrobina dobrej woli z naszej strony, przejawiająca się choćby w tym, że udamy się do wróżki, astrologa czy jasnowidza, by samemu się przekonać, że o naszym losie decyduje coś więcej niż tylko nasza wola. Tym czymś jest fatum, przeznaczenie. Skoro to ono rządzi naszym życiem, nie dziwmy się, że przepowiadanie przyszłości nie jest kłamstwem. Jeśli wszystko jest gdzieś zapisane, przeznaczone, jeśli wiadomo, że ma się wydarzyć, musi istnieć możliwość przewidzenia i poznania tego, co nastąpi. Choćby po to, by móc się do tego przygotować oraz wesprzeć nasze przeznaczenie (o ile czeka nas coś dobrego) lub spróbować je oszukać.

Najlepiej jednak, zanim wybierzemy się do wróżki czy jasnowidza, by przepowiedzieli nam przyszłość, poprosić naszych znajomych i przyjaciół, by kogoś nam polecili. Możemy również zasięgnąć języka u internautów, skupionych wokół któregoś ezoterycznego forum. Polecana wróżka, zwłaszcza gdy będzie to nasz pierwszy kontakt z ezoteryką, z pewnością nas nie rozczaruje i pomoże uwierzyć, w to, co niematerialne i pozazmysłowe, a dzięki temu piękne i niepowtarzalne.

zamów moją wróżbę jak zamówić wróżbę ?