Tarot i jego moc

Wróżenie z kart tarot różni się od wróżenia ze zwykłych kart przede wszystkim dlatego, że stoi za nim kilkaset, a może nawet i kilka tysięcy lat tradycji. Poza tym każda z kart tarota posiada własną symbolikę ukrytą w zdobiącym ją obrazku lub w jej nazwie. Umiejętność wróżenia z kart tarota opiera się więc na zdolności poprawnej interpretacji ich symboli. To właśnie z tej symboliki wypływa moc kart tarota, nieporównywalna z niczym innym.

Nauczenie się wróżb z tarota nie wydaje się łatwe: w skład talii wchodzi aż 78 kart, które grupują się w tak zwane Wielkie Arkana (22 karty) i Małe Arkana (56 kart). Z drugiej strony, nawet osoby, które nigdy nie miały ich w ręku, będą w stanie wymienić choćby kilka z nich (choćby słynnego Wisielca, Śmierć, Koło Fortuny, Moc, Sprawiedliwość czy Diabła). Wreszcie, wielu ludzi jest w stanie nauczyć się wróżyć z kart tarota na własny, prywatny użytek. Nie może to więc być tak trudne, na jakie wygląda. Wystarczy mieć w sobie to „coś”, jakąś intuicję, która pozwoli nam dostrzec w kartach coś więcej niż tylko obrazki i znaczki.

Czemu więc, skoro można powróżyć sobie samemu, chodzić w tym celu do tarocistki lub zamawiać wróżbę z kart tarota przez Internet? Otóż nie wszyscy z nas obdarzeni są ezoteryczną intuicją, a bez niej trudno nam będzie poprawnie odczytać wróżbę z tarota. Zresztą, samo wyczucie w tej materii nie wystarczy. Potrzebny będzie także obiektywizm. Można sobie wyobrazić, że kiedy stawia się karty tarota sobie lub komuś z naszych najbliższych, nie sposób zachować bezstronność i nie wyczytać tego, co tak bardzo chciałoby się usłyszeć. Dlatego nawet profesjonalistki rzadko wróżą rodzinie i przyjaciołom.

Moc kart tarota owiana jest legendą, która sprawia, że wielu z nas boi się poprosić o wróżbę z tarota, obawiając się, że dowie się czegoś złego. W rzeczywistości jednak, nie ma się czego lękać. Nawet jeśli wróżka nie ma dla nas dobrych wiadomości, o niczym to jeszcze nie przesądza. Jeżeli jedną z odkrytych przez nas kart jest Śmierć, nie znaczy to bynajmniej, że wkrótce Cialis Online umrzemy (Śmierć zazwyczaj oznacza bowiem zmiany, które spotkają nas w życiu – śmierć tego, co stare, ale i narodziny czegoś nowego). Pamiętać trzeba, że to przecież my decydujemy o naszym losie, a uzyskana od tarocistki wróżba nie jest żadnym wyrokiem, lecz jedynie (aż!) wskazówką. Znając przyszłość, możemy próbować jej uniknąć lub choćby zmniejszyć niepożądane skutki. Lepiej więc wiedzieć niż nie.
Seans u tarocistki zaczyna się najczęściej od tego, że prosi nas ona o przełożenie kart. Nie jest to konieczne i nie ma żadnego uzasadnienia w jakości wróżby. Chodzi jedynie o względy, rzec można, psychologiczne – o to, byśmy poczuli, że to jest rzeczywiście nasza wróżba i że jej rezultat zależy od nas.

Następnie zadając pytanie, na które chcemy uzyskać odpowiedź (zadajemy je na głos, ale możemy także zrobić to jedynie w myślach), wskazujemy kartę, którą wróżka odkrywa, by udzielić nam odpowiedzi. Oczywiście, wróżenie z kart tarota nie opiera się na zadaniu jednego pytania – możemy ich wyartykułować całe mnóstwo, tarot polega bowiem przede wszystkim na pytaniu. W zależności od naszych potrzeb i zainteresowań, pytać możemy o wszystko: miłość, pieniądze, zdrowie, kariera itd. Pamiętajmy jednak, że tarot nie odsłoni przed nami całej przyszłości – raczej doradzi i wskaże najlepszą dla nas drogę.

Zdarza się także, że wróżka zaczyna od postawienia tarota natury zdecydowanie bardziej ogólnej. Prosi nas wtedy o podanie daty i godziny (dokładnej!) naszych urodzin. Dzięki temu stawia nam horoskop, a także opracowuje dla nas naszą pełną charakterystykę.

Ostatnio coraz popularniejszy jest tarot przez Internet. Niewiele różni się on od tego postawionego w salonie wróżb. Tarocistka online wróży nam dzięki znajomości naszego imienia oraz dokładnej daty urodzin. Można ją także zapytać, o co tylko dusza zapragnie. Dzięki rozłożonym specjalnie dla nas kartom, uzyskamy odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Moc kart tarota cieszy się wielką sławą, połączoną jednak z zabobonnym lękiem, tak jakby tarot miał władzę sprowadzania na nas wszelkich nieszczęść. Dlatego warto sobie uświadomić, że moc tarota jest mocą pozytywną, jest naszą sojuszniczką w walce z przeciwnościami losu. Ostatecznie, i tak wszystko zależy tylko i wyłącznie od nas.

zamów moją wróżbę jak zamówić wróżbę ?