Czym jest przeznaczenie ?

Co to jest przeznaczenie ?

Przeznaczenie, zwane także czasem fatum, losem, predestynacją itd., jak wierzyli już starożytni, to konieczność, która rządzi naszym życiem. Za tą koniecznością mogą stać bogowie, Bóg, ślepy traf (w zależności od osobistych poglądów i wierzeń). Pewne jest jednak, że to nie człowiek ma moc decydowania o sobie. Jest on jedynie kukiełką (takich obrazów znajdziemy mnóstwo w literaturze, choćby we fraszkach i pieśniach Jana Kochanowskiego czy tragediach Williama Szekspira), którą ktoś pociąga za sznurki, tak by zachowywała się i postępowała w konkretny sposób, rzecz jasna prowadzący do określonego (najczęściej tragicznego) finału.

Smutna to wizja ludzkiego losu, dlatego nie każdy przyjmuje do wiadomości jej ostateczność. Niemalże wszyscy ci, którzy w nią wierzą, szukają sposobu na to, by przed nią uciec, inaczej mówiąc: by oszukać przeznaczenie. Czy jest to jednak możliwe? Skoro wszystko jest odgórnie wiadome, zapisane i zaplanowane, jak to zmienić?

Czym jest przeznaczenie ?

Jednym ze sposobów takiego oszukania przeznaczenia jest poznanie przyszłości po to, by można jej było zaradzić. Dlatego właśnie ludzie od wieków korzystają między innymi z pomocy wróżek. Te, wróżąc z ręki, z kart lub kart tarota, wyjaśniając sny, są w stanie przepowiedzieć, co kogoś spotka w przyszłości. Jeśli usłyszymy od wróżki, że czeka nas wielka fortuna, a akurat zastanawiamy się właśnie nad podpisaniem ryzykownego kontraktu, wiemy już, jak pomóc swemu przeznaczeniu. Jeżeli powie nam, że będziemy mieć poważne problemy zdrowotne, odgadujemy, że w tej chwili ważniejsze od spotkań ze znajomymi czy odwiedzenia kosmetyczki będzie wygospodarowanie czasu na zrobienie szeregu badań i zorganizowanie wizyty u lekarza specjalisty.

Przeznaczenie nieuchronnie kojarzy nam się z czymś złym: śmiercią, chorobą, bankructwem, tak jakby cała nasza egzystencja przepełniona była tragizmem. A przecież przeznaczenia ma też drugie oblicze – wierzą w nie głęboko ci, którzy szukają swej drugiej połówki. Ileż to razy, gdy jesteśmy samotni, pocieszamy się, że przecież gdzieś tam czeka na nas nasz wymarzony partner, że ktoś jest nam przecież przeznaczony. O ironio, w takim przypadku bynajmniej nie chcemy oszukiwać przeznaczenia.

Zazwyczaj przeznaczoną nam miłością nazywamy uczucie idealne, jedyne, zaspokajające każdą naszą cząsteczkę. Przeznaczony partner nie jest pierwszym lepszym, kolejnym z przewijających się przez życie zauroczeń czy miłostek. Jest drugą połówką, kimś na całe życie.

Wybierając się do wróżki, bardzo często czynimy to z tego właśnie powodu: chcemy pomocy w znalezieniu przeznaczonej miłości. Być może jesteśmy sami od dawna, dookoła, na horyzoncie nie widać nikogo, z kim moglibyśmy dzielić życie. Wówczas szukamy w ezoteryce odpowiedzi na pytanie, czy kiedykolwiek będzie nam dane spotkać tego jedynego? A jeśli (oby!) tak, to kiedy to nastąpi?

Jeżeli mamy kogoś na oku, będziemy chcieć się upewnić, czy coś z tego będzie? Także będąc już w związku, możemy chcieć się przecież upewnić, czy nasz partner jest tym idealnym, nam przeznaczonym. W każdym z wymienionych przepadków (i w całej gamie innych, mniej lub bardziej skomplikowanych) z pomocą przyjdzie nam wróżka.

Nie tylko odpowie na nasze pytania, ale także zasugeruje, co możemy zrobić. W końcu, przeznaczeniu także trzeba pomóc. Nowa sukienka, efektowna fryzura czy wystrzałowy makijaż w żaden sposób nie utrudnią nam przekonania do siebie odpowiedniego osobnika płci przeciwnej. Wróżka pomoże w jego wyszukaniu, a także podszepnie, jak go zdobyć. Być może zaoferuje nam specjalny eliksir, lub miłosne wiersze, aforyzmy, sms-y czy życzenia. A może najlepszą opcją dla nas będzie rzucenie zaklęcia (tak, tak – także w dzisiejszych czasach wróżki parają się tym zajęciem)? Wówczas możemy sobie zażyczyć, by wróżka rzuciła odpowiedni urok: czy to wzbudzający w nim namiętność, czy to budzący czułość lub potrzebę wierności, czy to sprowadzający na niego pomysł, który wcześniej w jego głowie ani razu nie zakiełkował, by poprosić nas o rękę. Na wszystko znajdzie się przecież sposób.

Niektórzy mówią, że całe nasze życie jest igraniem z przeznaczeniem, jego naprzemiennym oszukiwaniem i pomaganiem mu. W obu tych przypadkach najlepszą osobą, by nas wesprzeć i nami pokierować jest wróżka. Kto wie czy jej pomoc nie została nam po prostu przeznaczona?

Zobacz też cytaty o przeznaczeniu: https://blog.otylia.pl/przeznaczenie-cytaty/

zamów moją wróżbę jak zamówić wróżbę ?