Rozwój duchowy i przewodnik duchowy

Rozwój duchowy

W dzisiejszym świecie, zmaterializowanym i zracjonalizowanym, coraz częściej zapominamy o zadbaniu o nasze wnętrze. Rozwój osobisty jest jednak tak samo ważny, jak zadbanie o stan zdrowia czy finansów. Jest tak samo ważny, a może nawet ważniejszy. W końcu, bez sprawnego ducha, trudno nam będzie normalnie funkcjonować i cieszyć się z wszelkich zdobyczy materialnych.

Właściwie to współcześnie chyba nie do końca wiemy, jak zadbać o nasz rozwój duchowy. Jedynym skutecznym sposobem, który przychodzi nam do głowy, jest z pewnością religia. Ostatnimi czasy jednak nawet ludzie głęboko wierzący poszukują dodatkowych sposobów, by uskutecznić swój rozwój wewnętrzny. Z pomocą przyjść może między innymi hinduizm.

Jednym z popularniejszych pojęć związanych z rozwojem osobistym, a zaczerpniętym z wierzeń hinduskich są czakramy. Czakramy to, najprościej rzecz ujmując, węzły w ciele człowieka (także w przedmiocie, a nawet w całym globie), które skupiają w sobie energię, a emitują ja poprzez gruczoły. W ludzkim ciele znajduje się siedem czakramów głównych. Jednak, jak wierzą wyznawcy hinduizmu, każdy narząd lub część naszego ciała ma swoją czakrę (oczywiście, wszystkie czakry łączą się ze sobą). Jeśli zaniedbamy któryś z nich, jeśli zaburzymy przepływ energii, poskutkuje to problemami zdrowotnymi.

Nie wszyscy wierzymy w istnienie czakramów, bez względu jednakże na nasze prywatne zapatrywania czy wierzenia, wszyscy możemy być zgodni co do jednego: na dobry stan naszego organizmu składa się nie tylko jego sprawność fizyczna, ale i duchowa. Co zatem zrobić, by ją osiągnąć? Hinduizm sugeruje medytacje, rozmyślanie, słuchanie określonych utworów muzycznych, wdychanie odpowiednich zapachów. Nie brzmi to, jakby nie dało się tego wykonać!

Wprost przeciwnie, każdy z nas powinien znaleźć dla siebie czas i poświęcić go na wsłuchanie się w głos swojego wnętrza. Najprostszą metodą będzie z pewnością medytacja. Możemy ją wykonywać sami, zaraz po przebudzeniu, w uśpionym (a wiec cichym) jeszcze domu, najlepiej przy otwartym oknie. Jeśli nie wiemy, jak się za to zabrać, zawsze możemy zapisać się na jakieś zajęcia, prowadzone przez specjalistów.

Medytacja

Medytacja, najogólniej, polega na wyciszeniu się, skupieniu na swoim ciele (dlatego dobrze jest podczas medytacji myśleć o każdej części ciała po kolei, choćby o jej zetknięciu z podłożem), a także na spokojnym, miarowym oddechu. Medytować możemy w dowolnej pozycji. Najczęściej jednak odbywa się ona na siedząco lub leżąco. Niektórym pomaga w medytacji relaksacyjna muzyka puszczona w tle, a także odgłosy natury. Najlepiej by było oddawać się medytacji na świeżym powietrzu: w lesie, by wsłuchiwać się w szum drzew albo na plaży, by posłuchać odgłosu fal odbijających się o brzeg morza. Nie zawsze mamy taką możliwość, ale od czego są kasety z takimi odgłosami. Możemy je kupić wszędzie, a i wybór mamy ogromny: od szumu morza, po odgłosy wielorybów czy ptaków!

Rozwój osobisty

Pomoc w rozwoju osobistym oferuje także ezoteryka, nauka zajmująca się tym, co tajemne i pozazmysłowe. Jeśli więc chcemy zadbać o nasz rozwój osobisty, a nie wiemy, jak to zrobić lub też nie mamy zaufania do metod polecanych przez hinduizm, zawsze możemy się zwrócić do wróżki czy też astrologa. Nie tylko odsłonią przed nami naszą przyszłość, powiedzą, co nas czeka w kwestiach miłosnych, zawodowych, finansowych czy zdrowotnych, ale także poradzą, jak należy postąpić w danej, skompilowanej dla nas sytuacji.

Podpowiedzą ponadto, jak zadbać o nasz rozwój duchowy. Wskażą odpowiednie lektury, a także, przede wszystkim, udzielą porad indywidualnych, dopasowanych do naszej sytuacji. Ważne dla naszego rozwoju duchowego może się okazać na przykład skorzystanie z wróżby. Postawienie kart, przepowiednia z tarota, kabały, numerologii, a także interpretacja snów, wszystko to pomoże nam zadbać o nasze wnętrze. Dzięki temu wróżka będzie w stanie powiedzieć nam, jakie mamy problemy: co złego dzieje się w naszej duszy i naszej podświadomości oraz co złego może dziać się w przyszłości. Nie ma w tym żadnej sztuczki – dzięki znajomości naszej daty urodzenia, postawieniu kart lub umiejętności odczytania symboliki ukrytej w naszych snach, można wiele powiedzieć o ludzkim wnętrzu, a także podpowiedzieć, co zrobić, by o nie zadbać.

Bez względu na to czy macie jakieś problemy, czy przeżywacie najszczęśliwszy okres waszego życia, pamiętajcie o tym, że obok dbałości o umysł czy stan fizyczny ciała, należy także zadbać o rozwój duchowy. Pomogą wam w tym wróżby i medytacje. Naprawdę warto: bez tego życie nie jest pełne.

zamów moją wróżbę jak zamówić wróżbę ?