Wróżba z dłoni – chiromancja

Czym jest chiromancja ?

Wróżenie z dłoni podobnie z resztą jak wróżenie z kart uważane jest powszechnie, i słusznie zresztą!, za jedną z najstarszych technik wróżenia. Zwane inaczej chiromancją, polega na odczytywaniu losu i charakteru danej osoby na podstawie kształtu i cech charakterystycznych jej dłoni. Na czym takie wróżenie z dłoni dokładnie polega? Na czym się ono opiera? Przede wszystkim jest wynikiem przekonania (słusznego, choć kiedy ono powstało, nie było jeszcze udowodnione), że linie dłoni i wszelkie jej elementy stanowią odbicie tego, co dzieje się w ludzkim mózgu, że mózg i dłonie są ze sobą połączone nieskończoną ilością przekaźników.

Wróżba z dłoni - chiromancja

Chiromancja jest nie tylko jedną z najstarszych technik wróżenia, ale i jedną z najtrudniejszych. Nie polega bowiem na wychwyceniu poszczególnych wyróżników naszych dłoni, lecz przede wszystkim na spojrzeniu na dłoń jako na całość. Podobno analizowanie i interpretowanie każdej części dłoni z osobna, jest jednym z podstawowych błędów nowicjuszy. Doświadczony chiromanta potrafi spojrzeć najpierw na kształt dłoni, następnie wyłowić wszystkie jej najważniejsze wyróżniki i połączyć je w jedną przepowiednię, odpowiadającą temu, co do da się z naszych rąk wyczytać. Zanim jednak dojdzie do takiej wprawy, musi, a jakże, poznać poszczególne elementy dłoni, dowiedzieć się, czym mogą się od siebie różnić, jak mogą wyglądać i o czym dana aparycja świadczy. Jak już wspomniano, jest to bardzo trudne, gdyż w grę wchodzi bardzo dużo istotnych, czy wręcz decydujących, czynników.

Jak wróżyć z ręki ?

Jak zatem wróżyć z ręki? Nade wszystko należałoby zacząć od określenia kształtu naszej dłoni. Może być kwadratowa, podłużna, stożkowata itd. Często może być tzw. typem mieszanym. Profesjonalna wróżka wróżąca z dłoni będzie potrafiła nie tylko rozpoznać, jaki typ reprezentujemy, ale i będzie wiedziała, o czym on świadczy i co zapowiada.

Kolejnym elementem branym pod uwagę przy wróżeniu z dłoni są wzgórki – nazwane między innymi imionami gwiazd i planet. Chiromanta bada ich położenie, kształt, stopień rozwinięcia. Każdy ze wzgórków (jest ich osiem) mówi mu o jakiejś naszej cesze charakteru.

Jednym z najważniejszych wyróżników naszych dłoni są tak zwane linie. Wyróżnia się linię życia (określa ona jakość naszego życia i nasza życiową energię), serca (mówi o naszych emocjach, szczególnie o miłościach i związkach), głowy (opisuje nasza inteligencję), losu (informuje o tym, jak radzimy sobie z przeciwnościami losu) i Apollona (nie każdy ją ma). Podczas wróżby z ręki, chiromanta przygląda się liniom, a więc temu, jaki przybierają kształt, czy są cienkie czy grube, przerywane czy ciągłe i silne. Ważny jest także dla niego kolor linii, między innymi linie różowe będą świadczyły o naszym dobrym zdrowiu i wrodzonym optymizmie, a żółtawe o samotności i kłopotach z wątrobą itd. Aby linie były bardziej widoczne, wróżbita przygląda im się najpierw na dłoni nie rozprostowanej, lecz złożonej w tak zwaną łódeczkę.
Wróżba z rąk dotyczy w pierwszej kolejności dłoni, którą się posługujemy: osobom praworęcznym będzie się wróżyć z prawej dłoni, a leworęcznym – z lewej. Nie oznacza to jednak, że druga dłoń nie będzie chiromancie do niczego niepotrzebna. Wprost przeciwnie! Posłuży ona do odkrycia tego, o czym marzymy, za czym tęsknimy, co czujemy. Z kolei z ręki głównej wróżbita wywnioskuje, jakie posiadamy zdolności i talenty, a także co nas czeka w przyszłości. Wróżenie z obu dłoni wynika z prawdy, że każda dłoń posiada inne linie i pozostałe cechy charakterystyczne.

Co można wywnioskować z naszych dłoni? Przede wszystkim nasz charakter, to jacy jesteśmy, jakie są nasze zalety i wady. Ważne jest to, że nasze dłonie zmieniają się wraz z naszym wiekiem. Wróżba wyczytana z naszych dłoni jest więc tymczasowa, łatwa do ewentualnego uniknięcia – w razie czego wystarczy, że zmienimy nasze podejście do życia. Analizowanie naszych dłoni powie nam ponadto, jaka czeka nas przyszłość w każdej ze sfer, które mogą być dla nas interesujące. Patrząc na nasze dłonie, chiromanta powie nam, jaki jest stan naszego zdrowia, co czeka nas w sprawach miłosnych, jak poradzimy sobie z intelektualnym wyzwaniem. Co ważne, będzie także w stanie określić czas, w którym do danego zdarzenia dojdzie. Na przykład, patrząc na linię życia wywnioskuje, jak długie może być nasze życie.


Chiromancja opiera się na spostrzeżeniu, poczynionym już wieki temu, że nie ma dwóch takich samych dłoni. Każdy z nas jest inny, każdy ma też inne przeznaczenie i inną przyszłość. Dzięki cechom charakterystycznym naszych rąk i profesjonalnemu chiromancie możemy poznać naszą przyszłość i odmienić nie tylko los, ale i – o ile to konieczne – nas samych. Szkoda byłoby nie skorzystać!

zamów moją wróżbę jak zamówić wróżbę ?