Czy istnieją wróżby za darmo ?

Wróżby za darmo

Od dawien dawna wróżce płacono za wróżbę. Dla starych Cyganek był, i nadal jest, to zawód, jak każdy inny. Wróżenie było więc jednym ze sposobów zarobkowania. Oczywiście, czym innym jest stawianie kart dla zabawy, jak choćby w Andrzejki, a czym innym wróżenie „na serio”. Nie znaczy to, rzecz jasna, że wróżenie za darmo jest gorsze od tego za pieniądze.

W dzisiejszych trudnych czasach rzadko kiedy wróżki decydują się na zaoferowanie swych darmowych usług. Jeśli już to czynią, to zazwyczaj robią to dla swoich najbliższych, rodziny, przyjaciół (choć tu też są różne „szkoły” – niektórzy są zdania, że wróżka nie powinna wróżyć nikomu bliskiemu, bo wtedy zna jego potrzeby i pragnienia, i wróżąc, może się nimi zasugerować). Może się zdarzyć także tak, że wróżka dopiero co zaczyna swa przygodę z profesjonalnym wróżeniem i chce się wprawić w stawianiu kart. Wtedy jej wróżby są najczęściej darmowe.

Takie wróżki ogłaszają się często na różnego rodzaju ezoterycznych forach. Proszą o postawienie pytań, podanie imienia, wskazanie, ile razy mają przełożyć karty. Nie zaskoczy to pewnie nikogo, że na takie ogłoszenie, odpowiada cała masa chętnych „klientów”. Zdarza się, że bezlitośnie pospieszają wróżkę. Mimo że, takie przynajmniej możemy odnieść wrażenie, w takich sytuacjach mamy do czynienia z nowicjuszkami, świetnie sobie one radzą. Na każdą ich wróżbę, każde zdanie, uwagę czy odpowiedź odpisują zachwyceni zleceniodawcy.

Prawdą jest, że nie zawsze w takich sytuacjach musimy natykać się na debiutantki, które dopiero co wypróbowują swe wróżbiarskie moce. Równie dobrze może to być dojrzała, doświadczona wróżka. Po co miałaby ona stawiać bezpłatne wróżby? Choćby dla tego, że wróżki są w dzisiejszym świecie jednym z tych niewielu zawodów, który cechuje altruizm – wróżki mają i chcą pomagać innym.

Z tych wszystkich powodów wynika, że wróżby darmowe nie muszą być gorsze od tych profesjonalnych, za pieniądze. Tak więc i jakość darmowych wróżb jest podobna. Oczywiście nie oszukujmy się, jeśli za darmo będzie nam wróżyć nowicjuszka, jej wróżba może się nieco różnić od tej postawionej przez doświadczoną od kilkudziesięciu lat profesjonalistkę. Różnica nie będzie jednak na tyle duża, by możliwość pozyskania darmowej wróżby, o ile taka nam się zdarzy, odrzucać.

Alternatywa dla wróżb darmowych

Alternatywą dla wróżb za darmo są te płatne, które możemy zamówić sobie na żywo: w salonie wróżb czy gabinecie wróżbiarskim, albo wirtualnie: przez Internet. Ceny wróżb są tu różne w zależności od doświadczenia danej wróżki, miejsca, w którym odbywa się wróżba (w dużych miastach ceny będą wyższe, a małych i na wsiach – niższe), a także od tego czy dana wróżka pracuje na własne konto czy w większej korporacji. Koszt wróżby będzie również odmienny dla wróżb, które zostaną nam postawione w salonie czy gabinecie wróżbiarskim, a inny dla tych realizowanych za pomocą Internetu (e-maila, czatu, Gadu-Gadu, SMS-a itd.). Z reguły wróżby internetowe są dużo tańsze od tych „w realu”. Cennik wróżb różnicuje ponadto różne typy / techniki wróżenia. Inna więc będzie cena za postawienie kart, inna za postawienie tarota. Inna kwotę weźmie kabalistka, numerolożka czy interpretatorka snów.

Podziękowaniem za odpłatne wróżby jest zapłata, ewentualnie okraszona sutym napiwkiem. Zapłatą za wróżbę darmową będzie dla wróżki jedynie nasze zadowolenie, wdzięczność oraz to, że przepowiedziana wróżba się spełni. Zawsze możemy także dodać, w obu przepadkach: i przy wróżbie odpłatnej, i przy tej za darmo, proste, ale jakże miłe dla ucha i serca: „dziękuję”.
Co prawda, mówi się czasami, że za wróżby nie należy dziękować, ale nie wszyscy są co do tego zgodni. Wystarczy przejrzeć, znów, na fora ezoteryczne czy strony internetowych wróżek, by natknąć się na całe litanie podziękowań i zapewnień o sprawdzalności wróżby oraz o pomocy, jaką dzięki wróżce i jej przepowiedni internauci otrzymali.

Różne są opinie na temat jakości darmowych wróżb. Różnie też podchodzą do tego zagadnienia same wróżki. Jeśli jednak znacie kogoś, kto może / chce Wam powróżyć za darmo, nie macie się nad czym zastanawiać. Nie ma żadnych powodów do obaw czy wahania! Korzystajcie, bo taka okazja może się już więcej nie powtórzyć!

zamów moją wróżbę jak zamówić wróżbę ?