Wróżby andrzejkowe dla par

Wróżby andrzejkowe partnerskie

Listopad jest miesiącem magicznym. Obchodzone w nim Andrzejki mają bardzo długą tradycję i od tysięcy lat nadal są praktykowane. W tym miesiącu bawimy się – wróżymy i tańczymy. Andrzejkowy wieczór, według dawnych wierzeń, miał posiadać magiczną moc. Wierzono, że w noc z 29 na 30 listopada spełniają się najskrytsze marzenia.

Współczesne wróżby andrzejkowe

Wróżby andrzejkowe dla par

Współcześnie andrzejkowe wróżby mają charakter zabawowy. Istnieje wiele pomysłów na wywróżenie sobie partnera, wykonywanego w przyszłości zawodu czy wieku zamążpójścia.

Najbardziej popularna wróżba andrzejkowa

Najbardziej popularną wróżbą w andrzejkowy wieczór jest lanie wosku w celu rozpoznania kształtów jego cieni. W tę magiczną noc dziewczyny rzucają za siebie but. Jeśli nosek buta będzie odwrócony w kierunku drzwi, to znaczy, że dziewczyna szybko wyjdzie za mąż. Do wróżenia służy także jabłko – obiera się je ze skórki, by z obierek odgadnąć pierwszą literę imienia męża. Dawniej popularnością cieszyło się wyrywanie słomek z dachu – ich parzysta liczba wskazywała na szybkie zamążpójście. Panny przeglądały się studni, by ujrzeć wizerunek przyszłego męża.
Andrzejkowe wróżby stanowią doskonałą formę zabawy. Są rytuałem powtarzanym co rok. Dawniej traktowano je poważnie – wierzono, że się spełniają, natomiast współcześnie traktuje się je z przymrużeniem oka.

zamów moją wróżbę jak zamówić wróżbę ?